دانشگاه آزاد اسلامی می تواند پیشرو در تغییر سبک آموزش در مدارس و دانشگاه­ ها باشد

آیت­ الله ناصری یزدی در دیدار دکتر طهرانچی:


دانشگاه آزاد اسلامی می تواند پیشرو در تغییر سبک آموزش در مدارس و دانشگاه­ ها باشد


نماینده ولی¬ فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: دانشگاه آزاد اسلامی می¬ تواند با طرح ریزی¬ های خود به صنایع کشور و حل مشکلات مردم کمک کند.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد عصر امروز با دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.
آیت الله ناصری یزدی در این دیدار با تأکید بر لزوم تغییر سبک آموزش در مدارس و دانشگاه ها گفت: آموزش دانش آموزان و دانشجویان باید از وضعیت سطحی نگری خارج شده و تفکر و تعقل حاکم بر علم شود، چرا که اکنون وضعیت آموزش به گونه ای است که دانشجویان بعضاً 10 تا 15 ساعت در طول روز برای کنکور و یا امتحانات مطالعه می کنند، اما این مطالعات سطحی است و پس از امتحان و کنکور از ذهن دانشجویان فراموش می شود.
وی ادامه داد: دانشجو را باید در دانشگاه ساخت، تا زمانی که از دانشگاه خارج می شود، خدمت و محصولی برای عرضه داشته باشد، اما متأسفانه وضعیت آموزش عالی به گونه ای است که برای دانشجویان سرمایه گذاری علمی و تحقیقاتی نمی شود.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با تأکید بر اینکه دانشجویان باید مشکلات جامعه را برطرف و به عنوان ایجادکننده اشتغال و صنعت پایدار در جامعه فعالیت کنند، اظهار داشت: تربیت دانشجوی کارآفرین باید محور تمام فعالیت ها و برنامه های دانشگاه باشد. دانشگاه‌ ها نباید وقت خود را تلف کنند و باید سبک آموزشی را هرچه سریع‌تر تغییر دهند.
آیت الله ناصری یزدی با انتقاد از سطحی نگری به سیستم آموزشی کشور، خاطرنشان کرد: عدم خلاقیت و برنامه ریزی برای تغییر و پیشرفت نیروی انسانی از جمله آسیب‌ هایی است که به وسیله سطحی‌نگری به سیستم آموزشی کشور وارد می شود که این موضوع را در دیدار با وزیر آموزش و پرورش و مسئولان دیگر عنوان کردم.
وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی می تواند پیشتاز این تحول باشد، گفت: دانشگاه های دولتی هنوز به این مهم نرسیده اند که دانشگاه می تواند از یک منطقه یا استان برنامه ریزی جدی برای تغییر را آغاز کند، اما دانشگاه آزاد اسلامی می تواند آغازکننده این تحول باشد تا دانشگاه های دولتی هم مجبور شوند در این مسیر حرکت کنند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به ظرفیت های استان یزد، گفت: صنایع پوشاک سابقه درخشانی در استان یزد دارد که احیاء این صنعت نیاز به سرمایه زیاد ندارد و تنها با آموزش و مهارت آموزی می توان این چرخه گسترده تولید پوشاک در استان و کشور را فعال کرد و دانشگاه آزاد اسلامی می تواند با طرح ریزی های خود به صنایع کشور و حل مشکلات مردم کمک کند.

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 04 بهمن 1397 ساعت 16:33
روابط عمومی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

insta            Telegram            Telegram