مجرمان سایبری هر روز یک ترفند جدید می آموزند

سرهنگ علی ملامحمدی:


مجرمان سایبری هر روز یک ترفند جدید می آموزند


اولین جلسه شورای فضای مجازی ورسانه دردانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد برگزار شد.


به گزارش خبرنگار روابط عمومی واحد یزد، اولین جلسه شورای فضای مجازی و رسانه با حضور حجت الاسلام حسن زارع نماینده نهاد مقام معظم رهبری، دکترمحمدرضا دهقانی اشکذری معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی یزد، سرهنگ علی ملامحمدی وسرهنگ جواد حمامی به نمایندگی از پلیس فتا امروز در سالن عدالت دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد برگزار شد.
در ابتدا دکتر محمدرضا دهقانی اشکذری در ارتباط با واردات فضای مجازی توضیحاتی داد و با اشاره به نگاه رهبر انقلاب اسلامی که نگاه تعامل با دنیای مجازی بود، گفت:" همه کسانی که در دنیای مجازی هستند هم تهیه کننده و فرستنده خبر شده اند از این فرصت باید استفاده کرد."
سرهنگ علی ملامحمدی به نمایندگی از پلیس فتا گفت:" پلیس فتا یکی از ارگانهایی است که به طور عملی با فضای مجازی و رفتارهای پرخطر همچون کلاهبرداری، تنوع طلبی جنسی ، هتک حیثیتی و ... در ارتباط است و مجرمان سایبری هر روز یک ترفند جدید به دست می آورند و اکثر همشهریان به دلیل سطح پایین آگاهی از این تکنولوژی ها با مشکلاتی مواجه می شوند.
سرهنگ جواد حمامی به نمایندگی از پلیس فتا این بحث را در زمینه کلاهبرداری تلفنی و پیامکی، انتشار عکسهای خصوصی دانشجویان و بازیهای یارانه ای ادامه داد و برای رهایی از گرفتاری ها، به ایجاد ارتباط صحیح با فرزندان و ارتقا سطح سواد رسانه ای اشاره کرد.
حجت الاسلام حسن زارع بر اهمیت مسائل ذکر شده و به کمبود نیروی متخصص در این زمینه اشاره کرد.
وی در ادامه؛ به تربیت نیروی ماهر در این زمینه ها برای جلوگیری از بروز مشکلات پرداخت.

مشاهده گالری تصویر تعبیه شده آنلاین:
http://www.iauyazd.ac.ir/index.php/component/k2/item/2748-1397111701#sigProId6b9a7f4b47

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 18 بهمن 1397 ساعت 08:35
روابط عمومی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

insta            Telegram            Telegram