بسم الله الرحمن الرحیم 

12 فروردين, 1399

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

«هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت»

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی: نیاز جدید دانشگاه آزاد اسلامی به شتاب‌دهنده نسل سوم و کارآفرین است

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی:

نیاز جدید دانشگاه آزاد اسلامی به شتاب‌دهنده نسل سوم و کارآفرین است

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نیاز جدید دانشگاه، به شتاب‌دهنده نسل سوم و کارآفرین است. مرکز رشد کارآفرین و پارک علم و فناوری از نمونه‌های بارز است.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از یزد، چهاردهمین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد روز گذشته به ریاست روح‌الله دهقانی‌فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در واحد یزد برگزار شد.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی با تبریک فرارسیدن اعیاد قربان و غدیر و فرارسیدن دهه ولایت اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی یک نهاد تأثیرگذار مردمی است که در پاسخ به نیاز جامعه راه‌اندازی شده است.

روح‌الله دهقانی‌فیروزآبادی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در دهه ۶۰ با توجه به کمبود فضای آموزشی عالی راه‌اندازی شد و در دهه ۷۰ تا ۷۵ با توجه به نیاز کشور رشد کرده است. اکنون نیاز جامعه کمبود نیروی انسانی نیست، بلکه باید به سمت رشد مهارت‌ها و تربیت نیروی ماهر حرکت کرده و دانشگاه‌ها نیز به سمت ایجاد پژوهشکده نیل داشته‌اند.

وی ادامه داد: دانشگاه باید مأموریت خود را به سمتی برد تا نیروهایی تربیت کند که خودش ایجاد کار کند. دانشگاه کارآفرین که دانشگاه نسل سومی است، باید نیروهای متخصصی تربیت کند تا خود تبدیل به یک کارآفرین شود.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: نیاز جدید دانشگاه، به شتاب‌دهنده نسل سوم و کارآفرین است. مرکز رشد کارآفرین، پارک علم و فناوری و ... از این نمونه‌های بارز است. اگر همت و همدلی بین نهادها و سازمان ها باشد، دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه علم و فناوری اول خواهد بود.

دهقانی‌فیروزآبادی بیان کرد: با توجه به توان و انگیزه‌هایی که در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد، استاد دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند کار اقتصادی و علمی ایجاد کند و در گام دوم که حرکت به سمت دانشگاه کارآفرین است، شتابدهی مرکز رشد فناوری و پارک علمی و فناوری به معنای واقعی انجام گیرد.

معصومه طباطبایی رئیس دانشگاه آزاداسلامی استان یزد و دبیر هیئت امنای استان یزد نیز به بیان مطالبی درباره فرصت‌ها و تهدیدهای پیش روی دانشگاه آزاد اسلامی یزد پرداخت و با ارائه آمار کلی دانشگاه متبوع خود و همچنین آمار کاهش دانشجویان در واحدهای استان، بر ایجاد منابع جدید درآمدی در دانشگاه تأکید کرد.

به گزارش آنا، در ادامه جلسه، پیشنهادات و نظرات رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد برای رأی‌گیری، مطرح شد و پس از بحث و تبادل نظر به تصویب اعضای هیئت امنا رسید.

علاوه بر شرکت در چهاردهمین جلسه هیئت امنای استان یزد، بازدید از سایت ۲ غدیر، انجمن علمی رباتیک، طرح پنوماتیک و آئروپونیک، طرح آنسکتاریوم، کارگاه طراحی و پارچه و ... از دیگر برنامه‌های سفر معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی به استان یزد بود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خبر

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

آدرس دانشگاه

آدرس: یزد, صفائیه، بلوار شهدای گمنام

 کدپستی: 8915813135

تلفن: 9 - 03538211391

تلفن:  سایر بخش‌ها

نمابر ریاست:  03538214810

نمابر دبیرخانه:  03538215034

رایانامه: email1info
وبگاه: www.iauyazd.ac.ir

ارتباط مستقیم با ریاست دانشگاه

رایانامه: email1این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نمابر: 03538214810

آمار وبگاه

کاربران
54
مطالب
875
نمایش تعداد مطالب
5124668

ما 337 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کلیه حقوق و امتیازات این وبگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر این وبگاه، پیگرد قانونی دارد.