چاپ کردن این صفحه

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی: نیاز جدید دانشگاه آزاد اسلامی به شتاب‌دهنده نسل سوم و کارآفرین است

توسط 20 مرداد, 1398 520 0

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی:

نیاز جدید دانشگاه آزاد اسلامی به شتاب‌دهنده نسل سوم و کارآفرین است

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نیاز جدید دانشگاه، به شتاب‌دهنده نسل سوم و کارآفرین است. مرکز رشد کارآفرین و پارک علم و فناوری از نمونه‌های بارز است.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از یزد، چهاردهمین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد روز گذشته به ریاست روح‌الله دهقانی‌فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در واحد یزد برگزار شد.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی با تبریک فرارسیدن اعیاد قربان و غدیر و فرارسیدن دهه ولایت اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی یک نهاد تأثیرگذار مردمی است که در پاسخ به نیاز جامعه راه‌اندازی شده است.

روح‌الله دهقانی‌فیروزآبادی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در دهه ۶۰ با توجه به کمبود فضای آموزشی عالی راه‌اندازی شد و در دهه ۷۰ تا ۷۵ با توجه به نیاز کشور رشد کرده است. اکنون نیاز جامعه کمبود نیروی انسانی نیست، بلکه باید به سمت رشد مهارت‌ها و تربیت نیروی ماهر حرکت کرده و دانشگاه‌ها نیز به سمت ایجاد پژوهشکده نیل داشته‌اند.

وی ادامه داد: دانشگاه باید مأموریت خود را به سمتی برد تا نیروهایی تربیت کند که خودش ایجاد کار کند. دانشگاه کارآفرین که دانشگاه نسل سومی است، باید نیروهای متخصصی تربیت کند تا خود تبدیل به یک کارآفرین شود.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: نیاز جدید دانشگاه، به شتاب‌دهنده نسل سوم و کارآفرین است. مرکز رشد کارآفرین، پارک علم و فناوری و ... از این نمونه‌های بارز است. اگر همت و همدلی بین نهادها و سازمان ها باشد، دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه علم و فناوری اول خواهد بود.

دهقانی‌فیروزآبادی بیان کرد: با توجه به توان و انگیزه‌هایی که در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد، استاد دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند کار اقتصادی و علمی ایجاد کند و در گام دوم که حرکت به سمت دانشگاه کارآفرین است، شتابدهی مرکز رشد فناوری و پارک علمی و فناوری به معنای واقعی انجام گیرد.

معصومه طباطبایی رئیس دانشگاه آزاداسلامی استان یزد و دبیر هیئت امنای استان یزد نیز به بیان مطالبی درباره فرصت‌ها و تهدیدهای پیش روی دانشگاه آزاد اسلامی یزد پرداخت و با ارائه آمار کلی دانشگاه متبوع خود و همچنین آمار کاهش دانشجویان در واحدهای استان، بر ایجاد منابع جدید درآمدی در دانشگاه تأکید کرد.

به گزارش آنا، در ادامه جلسه، پیشنهادات و نظرات رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد برای رأی‌گیری، مطرح شد و پس از بحث و تبادل نظر به تصویب اعضای هیئت امنا رسید.

علاوه بر شرکت در چهاردهمین جلسه هیئت امنای استان یزد، بازدید از سایت ۲ غدیر، انجمن علمی رباتیک، طرح پنوماتیک و آئروپونیک، طرح آنسکتاریوم، کارگاه طراحی و پارچه و ... از دیگر برنامه‌های سفر معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی به استان یزد بود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خبر

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

آخرین‌ها از خبر