بسم الله الرحمن الرحیم 

13 خرداد, 1399

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

«هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت»

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

صبح امروز صورت گرفت : دیدار با مدیر عامل سازمان جمعیت هلال احمراستان یزد به مناسبت گرامیداشت روز جهانی هلال احمر وایجاد تعامل وتبادل همکاریهای بیشتر دراستان مطلب ویژه

امروز صبح صورت گرفت،
دیدار رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد واستان یزد با مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد به مناسبت سالروز جهانی صلیب هلال احمر و تجلیل از خدمات سازمان هلال احمر استان و بمنظور تعامل و مشارکت بیشتر دو نهاد با مدیر عامل سازمان هلال احمر استان یزد دیدار و گفتگو کرد.

 

به گزارش واحد خبر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی یزد؛ جلسه ای با حضور دکتر معصومه طباطبایی رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد و استان یزد و دکتر محسن حرازی زاده مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد در محل هلال احمر استان برگزار گردید .

دکتر معصومه طباطبایی اظهار کرد : فرصتی مغتنم پیش آمد تا از مجاهدت‌های خستگی ناپذیر پرسنل زحمتکش سازمان هلال احمر استان در سالروز جهانی صلیب و هلال احمر که این روزها در راه مبارزه با ویروس کرونا و سایر عرصه های امدادرسانی و خدمات بشر دوستانه در کنار سایر نیروهای مخلص جهادی کشور، زحمات زیادی متقبل شده اند تقدیر و تشکر بعمل آید.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی یزد خاطرنشان کرد، این واحد دانشگاهی استان یزد همزمان با شیوع ویروس کرونا و با مشارکت و کمک رسانی حداکثری جامعه خیرین استان ، شروع به تولید انبوه ماسک و گان در محل کارگاه دوخت این واحد ، بنا برنیاز کادر درمان استان کرد.

وی در ادامه از تولید کیت تب سنج شناسایی ویروس کرونا توسط دانشجویان نخبه انجمن تیم رباتیک واحد یزد که در مراحل تست می باشد خبر داد.

 دکتر معصومه طباطبایی رییس دانشگاه آزاد اسلامی یزد ضمن اشاره به توان و بستر مناسب این واحد دانشگاهی در استان گفت : فعالیت و تعامل بیشتر واحد یزد در حوزه کانونهای فعال دانشجویی سازمان هلال احمر، هدف مشترک این دو سازمان تلقی می گردد.

دکترمحسن حرازی زاده مدیر کل سازمان جمعیت هلال احمر استان یزد ضمن خوشا امدگویی و تشکر از حضور مسوولان ارشد دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد اظهار کرد: اعضاء جوان و داوطلب در سازمان هلال احمر، بخصوصهای کانونهای دانشجویی واقع در دانشگاه آزاد اسلامی یزد بزرگترین سرمایه کنونی ما در ایجاد حماسه و فعالیتهای چشمگیر در یاری رسانی به مردم کشور محسوب میگردد و دارای اهمیت بسزایی هستند و قطعا با مشارکت و پیگیری دلسوزانه و مجدانه مسوولان دانشگاه آزاد اسلامی می‌توان برنامه‌های مفیدتر و کار آمدتری را برای جوانان پویای این دانشگاه سرآمد استان، داشت.

وی در ادامه جلسه ، فعالیت چشمگیر و شاخص سازمان هلال احمر استان یزد را در حوزه کارآفرینی با جوانان خلاق دانشگاه را یکی از اهداف اساسی سازمان هلال احمر برشمرد و افزود: ثمره فعالیت‌های هلال احمر، ترویج و نمود حس نوع دوستی و بشر دوستی در طیف های اقشار مختلف جامعه است و چه بسا با همکاری و تعامل مضاعف با دانشگاه آزاد اسلامی یزد می‌توان این فعالیت‌ها با گستره بیشتری در بین قشر جوان و دانشگاهی جامعه نمودار گردد.

مدیر کل سازمان جمعیت هلال احمر استان یزد آمادگی کامل جمعیت سازمان صلیب هلال احمر استان را با ایجاد تعاملی سازنده در زمینه برگزاری دوره های آموزشی کارآفرینی و اطلاع رسانی به جوانان دانشگاهی،ایجاد محتوای آموزشی با مشارکت نهادهای فعال استانی همچون دانشگاه آزاد اسلامی یزد نام برد و در بحث امداد و نجات (جاده ای ، سیل، غریق نجات) و جمع آوری و کمک رسانی به مردم را از اهداف و اساسنامه این سازمان تعاملی سازنده در جهت پیشبرد اهداف هر دو نهاد در زمینه‌های گوناگون مطرح کرد.

در ادامه ، دکتر محمدرضا دهقانی اشکذری معاون فرهنگی و دانشجویی واحد یزدضمن گرامیداشت روز جهانی صلیب و هلال احمر، دانشگاه آزاداسلامی یزد را به عنوان تنها دانشگاه برتر استان که از ابتدا دارای دو کانون فعال هلال احمر در دانشگاههای استان در این عرصه پای کار و فعالیت داشته است و با این دیدگاه و رویکرد خواستار تعامل و مشارکت بیشتر این حوزه معاونت با تشکیل جلسات و با حضور نمایندگان کانون سازمان هلال احمر استان در دانشگاه شد. وی اظهار داشت رویکرد مدیریت دکتر کلانتری معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه در دوره جدید، هم افزایی ظرفیت کانون های هلال احمر کشور با برگزاری نشست های مشترک فیزیکی و مجازی است.
گفتنی است در این جلسه ، نمایندگان حاضر، ضمن ارایه گزارش از مجموع اقدامات انجام شده توسط هلال احمر در مقابله با ویروس کرونا و تشریح اقدامات پیشگیرانه و روش اجرای مقابله با ویروس کرونا و اقدامات تولید، خرید و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده توسط سازمان جمعیت صلیب و هلال احمر استان و دانشگاه آزاد اسلامی بااهدای لوح تقدیر توسط دکتر معصومه طباطبایی رییس دانشگاه آزاد استان و واحد یزد به مدیرعامل هلال احمر یزد دکتر محسن حرازی زاده قدردانی شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خبر

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

کلیه حقوق و امتیازات این وبگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر این وبگاه، پیگرد قانونی دارد.