بسم الله الرحمن الرحیم 

09 آذر, 1400

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

«هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت»

ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

هیات اندیشه ورز، با حضور رئیس شورای اسلامی شهر یزد برگزار شد+ نمای تصویر مطلب ویژه

هیات اندیشه ورز،

با حضور رئیس شورای اسلامی شهر یزد برگزار شد+ نمای تصویر

رئیس شورای اسلامی شهر یزد با بیان اینکه یزد را خیّرین بنا کرده‌اند به موضوع یزدشناسی و معماری آن پرداخت و گفت: فقر پژوهش امروزه به‌عنوان یک ضرورت در سازمان‌ها و ادارات احساس می‌شود. 

 

نشست هیات اندیشه ورزاساتید دانشگاه آزاد اسلامی یزد با حضور دکترغلامحسین دشتی رئیس شورای اسلامی شهر یزد و دکتر محمدرضا دهقانی اشکذری رئیس  دانشگاه آزاد اسلامی یزد، در سالن کنفرانس شهید سلیمانی واحد یزد با هدف ایجاد ساختار و تشکیلات و تمهیدات لازم جهت استقرار و شروع بکار دفتر اندیشکده ، در واحد یزد برگزارشد.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از یزد، نشست هیئت اندیشه‌ورز دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد با حضور غلامحسین دشتی رئیس شورای اسلامی شهر یزد و محمدرضا دهقانی اشکذری سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد با هدف ایجاد ساختار و تشکیلات لازم برای استقرار دفتر اندیشکده در واحد یزد برگزار شد.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد در این نشست با بیان اینکه یزد را خیّرین بنا کرده‌اند به موضوع یزدشناسی و معماری آن پرداخت و اظهار کرد: فقر پژوهش امروزه به‌عنوان یک ضرورت در سازمان‌ها و ادارات احساس می‌شود و مهم‌تر از آن افرادی هستند که باید در جایگاه مدیران بپذیرند که این فقر وجود دارد.

غلامحسین دشتی رحمت‌آبادی با طرح این سوال که آیا مبانی نظری و چارچوب‌ها در مباحث مطرحه آماده است؟ متذکر شد: باید احساس فقر را در پژوهش با انسان‌های ملی و آگاه رفع کنیم و افراد صاحب‌نظر را پای کار بیاوریم.

وی با بیان اینکه یزد می‌تواند در این مقوله پارادوکس باشد و باید از این نقطه‌نظر نهایت بهره را داشته باشیم، توضیح داد: در مقوله فرهنگ و پژوهش شهری با توجه به وجود استادان صاحب‌نظر و مجرب باید دانشگاه آزاد کار را دست بگیرد و در این زمینه پیشقراول باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد با بیان اینکه دانشگاه باید مسائل کلانشهر را تحویل گرفته و تحول‌یافته تحویل دهد، افزود: موضوعات مرتبط با اندیشکده هیئت اندیشه‌ورز باید در قالب پروژه دانشگاهی به دانشجویان داده شود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد هم بیان کرد: مسئله اصلی ما در رشته‌های غیرپزشکی دانشگاه است که باید رفع شود، در حالی که هنوز کاربردی و عملیاتی نشده است و این ساختار، مهم است که به موضوع و هدف غایی برسد و حل مسئله باید در این راستا شکل بگیرد.

دهقانی اشکذری توضیح داد: در مقوله اندیشکده هم باید از معماری دارالعباده یزد الگوبرداری شود و لازم است دفتر اندیشکده در دانشگاه مستقر و شروع به کار شود.

رئیس هیئت اندیشه‌ورز استان یزد هم یادآور شد: در این مسیر باید از پژوهش‌ استفاده و سیاست و راهبرد اندیشکده به بیرون داده شود.

کمال خواجه‌پور با بیان اینکه تشکیل کارگروه در موضوعات پیوسته به هم باید با اولویت مطالعه باشد، تبیین کرد: ارتقای روح دارالعباده باید در کمیسیون اندیشکده اجرایی شود.

انتهای پیام/۴۰۷۸/

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در شنبه, 24 مهر 1400 11:17
خبر

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

کلیه حقوق و امتیازات این وبگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد بوده و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر این وبگاه، پیگرد قانونی دارد.